Uudised

PRESSITEADE: Hammerhead müüs 2 uut tüüpi ärikinnisvara arendusprojekti 21 miljoni euro eest

 
Eelmisel nädalal vahetas omanikku Hammerhead OÜ arendatud Priisle Äripark Lasnamäel ja K2 LoftOffice Mustamäel. Tegemist on uut tüüpi logistika- ja kaubanduskontseptsiooni hoonetega, tehingu kogumaksumus oli 21 miljonit eurot.
 
“Oleme viimaste aastatega Eesti ärikinnisvara turul sisse töötanud uut tüüpi väikelogistika ja kaubandushoone kontseptsiooni, mida kutsume LoftOffice. Sellise äripinna järele on turul selge nõudlus, usume kontseptsiooni edusse ja jätkame selles valdkonnas arendustegevust. Välisinvestorite huvi Hammerheadi arendatud toodete vastu on meile suur tunnustus ja annab kinnitust selle valdkonna jätkusuutlikkuse kohta,” ütles Hammerhead OÜ nõukogu liige Allan Kool.
 
Veelgi märgilisemaks muutis tehingu asjaolu, et ärihoonete ostjate näol on tegemist esmakordselt Eesti ärikinnisvarasse sisenevate investoritega. „Uute välisinvestorite sisenemine Eesti ärikinnisvara maastikule ei ole viimastel aastatel just sage nähtus. Ärikinnisvaraturu likviidsuse huvides on seda täiendust väga vaja,“ märkis Kool.
 
Portfellitehingut, mille kogumaht oli 15 000 ruutmeetrit ja hind üle 21 miljoni euro, nõustas Restate Property Advisors OÜ.
 
Uudse ärikinnisvara kontseptsiooniga Priisle Äripark on loonud Lasnamäe idapiirile täiesti uue ärikeskkonna. Hetkel arendab Hammerhead samas piirkonnas kaubanduskeskust Prisma toidupoega, mis valmib 2021. aastal.
 
Lisainfo:
Keit Pihl
Restate Property Advisors
+372 509 3191
keit.pihl@restate.ee

Muljeid BREIFilt

Eelmisel nädalal osalesime Vilniuse lähedal toimunud BREIF ehk Baltic Real Estate Investment Forumil, mis tõi vaatamata keerukatele oludele kokku mõnisada kinnisvara spetsialisti üle kogu maailma, konsultanti, investorit ja arendajat.
Konverentsi esinejate sõnavõttudest jäi taaskord kõlama, et logistika on võrreldes kaubanduse ja büroo pindadega olnud pikalt alahinnatud. Hetkel, kui kaubanduses, turismis ja ka kontoripindades valitseb teadmatus, on logistika selgelt positiivsel kursil. Viimase miili teenused ja paindlikud esitlusruumidega laopinnad on ka kriisis tõusev turg. Väiksemad aga funktsionaalselt paindlikud pinnad annavad hea võimaluse turu muutustega kohaneda vastavalt sellele, kas on rohkem esitlusi, laopinda või kontorikohtasid vaja.
 
Investorite poolt esitati arvamus, et kui kaubanduse ja büroopindade hinnad langevad, siis logistikas on oodata tõusu nii üüri, kui ka rahavoo väärtuse osas. Selge on see, et trendidega on hea kaasa minna. Ei tohi aga unustada seda, et trend ei ütle üksiku tehingu kohta mitte midagi. Hammerhead omalt poolt on alati keskendunud kvaliteedi pakkumisele. Meie üürihinnad ei ole ka varem olnud turu madalamas otsas. Nüüd aga hakkab muu turg meile järgi jõudma. Mida see tähendab on see, et klient muutub veelgi nõudlikumaks ja madala kvaliteedi või aegunud formaadiga pindade likviidsus kahaneb ja turul tekib kahesuunalist liikumist. Mõned projektid võidavad, mõned kaotavad klienti. Meie panustame tugevamasse otsa. Digilahendused igasse hoonesse, pinna efektiivsus kõrgeks, maksimaalne paindlikkus ja taastuvenergia lahendused on ainult mõned asjad meie laual. Kõigile neile panustame ka edapidi ja kindlasti ei jäta me unarusse esteetikat! Meie hooned on alati olnud arhitektuurselt meeldivad. Leiame, et pakkudes kõrgemat kvaliteeti peab tagama lisaks tehniliselt ka visuaalselt meeldiva töökeskkonna.
 
 
Ardi Roosimaa
nõukogu liige
Hammerhead

Logistika on endiselt võidulainel!

 
Hammerhead ei ole pannud oma fookust logistika pindade arendamisele juhuslikult! Viimastel aastatel on ennustatud, et Logistika sektor on kinnisvaras tugeva kasvupotentsiaaliga nii hinna, kui ka ruutmeetrite osas. Põhjuseid on erinevaid. Üks olulisemaid on ostuharjumuste muutumine. E-kaubanduse osakaalu kasvades on loogiline, et füüsilised poesaalid jäävad väiksemaks ja digikanalite teel müüdud kaupa saab väljastada otse selleks kohandatud laopindadelt. Seega on võimalik müügi, lao ja kontori osa ühendad üheks paindlikuks pinnaks säästes sellega muuhulgas logistika, kommunikatsiooni efektiivsuse ja töötajate hulga arvelt.
 
Oleme nende funktsioonide liitmisega saavutatavast efektist korduvalt kirjutanud aga nüüd on maailmas toimuv toonud veel ühe tugeva argumendi. Käesoleval aastal võimendus see trend, sest lisaks funtsionaalsusele pakuvad sellised pinnad ka head võimalust ennast teistest jaemüüjatest distantseerida. Kõiki neid asjaolusid arvestades võib eeldada, et kaasaegsete logistikapindade nõudlus kasvab veelgi. Eriti väiksemate paindlike pindade osas, milles Hammerheadil on arendajana viimastel aastatel kogunenud päris tugev kogemuste pagas.
 
Hammerhead on õigel kursil. Lähiaastatel toome turule mitu uuenduslikku hoonet ja ka tulevikus jätkame sama joonega!
Käime maailma muutustega kaasas!
 
Küsige meilt ja meie müügimeeskonnalt Restate’is!
 
 
Ardi Roosimaa
nõukogu liige
Hammerhead

Lasnamäe veerele kerkib uus kaubandushoone, ankurrentnikuks on Prisma

Sel nädalal alustasid Hammerhead OÜ ja Eventus Kinnisvara OÜ Tallinnas Lasnamäe veerel uue, 6000 ruutmeetri suuruse pinnaga kaubandushoone ehitust. Aadressil Linnamäe tee 95 kerkiva hoone ankur-rentnikuks on Prisma Peremarket, keskus avatakse plaanide kohaselt 2021. aasta sügiseks.

„Lasnamäe taga paiknev piirkond on viimastel aastatel jõudsasti arenenud. Seal on arenduses kaubandus-, lao- ja teeninduspindadega Priisle Äripark, samuti on juba valmis ja veel kerkimas mitmed uued korterelamud, mis näitab selle kasvavat populaarsust elurajoonina,“ märkis Hammerhead OÜ juhatuse esimees Allan Kool. 

Ülemiste äripiirkond kiirendab ettevõtted tulevikku

Ülemiste on saanud lühikese ajaga Tallinna üheks ihaldatuimaks äripiirkonnas. Lisaks mitmetele suurtele ja väikestele ettevõtetele arendatakse seal aktiivselt ka ühistranspordi sõlmpunkte ja atraktiivseid linnaväljakuid. Äriliselt soodne piirkond tõmbab ligi nii arendajaid, ettevõtjaid kui kliente.

Loe edasi
Järgmised